High School Divisional Basketball Highlights and Scores 2/24

BOYS BASKETBALL    

Billings Skyview 75, Great Falls 67

    

Billings West 48, Butte 45

    

Great Falls Russell 89, Billings Senior 64

    

Central/Eastern A at Billings (Metra)

Loser Out    

Billings Central 57, Miles City 35

    

Hardin 65, Sidney 51

    

Semifinal    

Belgrade 58, Lewistown (Fergus) 44

Laurel 73, Browning 48

    

Western A at Hamilton

Loser Out    

Frenchtown 45, Columbia Falls 44

    

Stevensville 43, Corvallis 37

    

Semifinal    

Polson 58, Butte Central 47

    

Western B at Ronan

Loser Out    

Deer Lodge 73, Troy 38

    

Florence 59, Libby 41

    

Semifinal    

Missoula Loyola 68, Thompson Falls 56

    

Eastern C at Wolf Point

Loser Out    

Fairview 55, Froid/Medicine Lake 16

    

Savage 58, Richey-Lambert 51

    

Semifinal    

Frazer 50, Mon-Dak 49

    

Scobey-Opheim 71, Saco-Whitewater-Hinsdale 35

    

Northern C at Great Falls (Four Seasons)

Loser Out    

Heart Butte 49, Power 45

    

Sunburst 64, Centerville 60

    

Semifinal    

Box Elder 63, Belt 52

    

Hays-Lodgepole 88, Chinook 71

    

Western C at Butte Central

Loser Out    

Gardiner 85, Valley Christian 82

    

Plains 69, Lincoln 57

    

Semifinal    

Arlee 71, Ennis 64

    

Manhattan Christian 61, Twin Bridges 46

    

GIRLS BASKETBALL    

Billings Senior 64, Great Falls Russell 49

    

Great Falls 55, Billings Skyview 43

    

Central/Eastern A at Billings (Metra)

Loser Out    

Glendive 55, Billings Central 49

    

Miles City 63, Browning 48

    

Semifinal    

Hardin 75, Belgrade 51

    

Havre 48, Laurel 37

    

Western A at Hamilton

Loser Out    

Frenchtown 42, Stevensville 27

    

Hamilton 46, Whitefish 16

    

Semifinal    

Columbia Falls 57, Butte Central 48

    

Corvallis 52, Dillon 44

    

Northern B at Glasgow

Loser Out    

Shelby 58, Glasgow 48

    

Wolf Point 41, Poplar 37

    

Semifinal    

Fairfield 54, Rocky Boy 41

    

Western B at Ronan

Loser Out    

Deer Lodge 40, Libby 31

    

Eureka 56, Missoula Loyola 49

    

Semifinal    

Florence 39, Troy 33

    

Ronan 65, Bigfork 60

    

Eastern C at Wolf Point

Loser Out    

Plentywood 42, Saco-Whitewater-Hinsdale 31

    

Scobey 41, Mon-Dak 37

    

Third Place    

Scobey 34, Plentywood 31

    

Northern C at Great Falls (Four Seasons)

Loser Out    

Fort Benton 36, Box Elder 32

    

Winnett-Grass Range 60, North Star 26

    

Third Place    

Fort Benton 50, Winnett-Grass Range 46

    

Southern C at Laurel

Loser Out    

Plenty Coups 64, Broadus 63

    

Wibaux 61, Ekalaka 43

    

Semifinal    

Broadview-Lavina 47, Melstone 33

    

Western C at Butte Central

Loser Out    

Ennis 43, White Sulphur Springs 32

    

St. Regis 46, Clark Fork 22

    

Semifinal    

Twin Bridges 55, Lone Peak 44

Recommended for you