Eastern A & Southern C Divisional Finals Highlights and Scores - KULR8.com | News, Weather & Sports in Billings, Montana

Eastern A & Southern C Divisional Finals Highlights and Scores

Posted: Updated:

BOYS BASKETBALL    
Billings Skyview 53, Great Falls Russell 49
    
Bozeman 54, Billings West 52
    
Great Falls 70, Billings Senior 53
    
Helena 56, Missoula Big Sky 48
    
Kalispell Flathead 53, Missoula Sentinel 47
    
Missoula Hellgate 59, Helena Capital 55
    
Central/Eastern A at Billings (Metra)
Loser Out    
Billings Central 56, Lewistown (Fergus) 47, OT
    
Hardin 79, Browning 52
    
Third Place    
Billings Central 45, Hardin 30
    
Championship    
Laurel 64, Belgrade 50
    
Western A at Hamilton
Loser Out    
Butte Central 52, Frenchtown 36
    
Hamilton 51, Stevensville 41
    
Third Place    
Butte Central 53, Hamilton 47
    
Championship    
Dillon 50, Polson 34
    
Western B at Ronan
Loser Out    
Bigfork 46, Deer Lodge 43
    
Florence 69, Thompson Falls 49
    
Third Place    
Bigfork 54, Florence 41
    
Championship    
Missoula Loyola 60, Anaconda 59
    
Eastern C at Wolf Point
Loser Out    
Fairview 62, Mon-Dak 59, OT
    
Saco-Whitewater-Hinsdale 49, Savage 47
    
Third Place    
Fairview 57, Saco-Whitewater-Hinsdale 46
    
Championship    
Scobey-Opheim 78, Frazer 61
    
Northern C at Great Falls (Four Seasons)
Loser Out    
Belt 53, Sunburst 38
    
Heart Butte 54, Chinook 46
    
Third Place    
Heart Butte 46, Belt 33
    
Championship    
Hays-Lodgepole 65, Box Elder 61
    
Western C at Butte Central
Loser Out    
Ennis 52, Plains 46
    
Twin Bridges 70, Gardiner 43
    
Third Place    
Ennis 47, Twin Bridges 31
    
Championship    
Arlee 85, Manhattan Christian 67
    
GIRLS BASKETBALL    
Billings Senior 49, Great Falls 43
    
Bozeman 55, Billings West 47
    
Great Falls Russell 49, Billings Skyview 37
    
Helena Capital 45, Missoula Hellgate 33
    
Kalispell Flathead 52, Missoula Sentinel 46
    
Central/Eastern A at Billings (Metra)
Loser Out    
Belgrade 71, Miles City 63
    
Laurel 42, Glendive 25
    
Third Place    
Belgrade 48, Laurel 40
    
Championship    
Hardin 50, Havre 39
    
Western A at Hamilton
Loser Out    
Butte Central 47, Frenchtown 32
    
Hamilton 49, Dillon 37
    
Third Place    
Butte Central 44, Hamilton 42
    
Championship    
Columbia Falls 71, Corvallis 40
    
Northern B at Glasgow
Loser Out    
Rocky Boy 48, Shelby 47
    
Wolf Point 55, Choteau 54
    
Third Place    
Wolf Point 49, Rocky Boy 47
    
Championship    
Malta 49, Fairfield 47
    
Western B at Ronan
Loser Out    
Bigfork 61, Eureka 37
    
Deer Lodge 42, Troy 27
    
Third Place    
Bigfork 47, Deer Lodge 40
    
Championship    
Ronan 64, Florence 55
    
Eastern C at Wolf Point
Challenge Game    
Froid/Medicine Lake 40, Scobey 18
    
Southern C at Laurel
Loser Out    
Melstone 52, Wibaux 45
    
Park City 48, Plenty Coups 36
    
Third Place    
Melstone 57, Park City 39
    
Championship    
Harlowton 30, Broadview-Lavina 28
    
Western C at Butte Central
Loser Out    
Ennis 45, Lone Peak 33
    
Seeley-Swan 61, St. Regis 45
    
Third Place    
Seeley-Swan 39, Ennis 36
    
Championship    
Twin Bridges 55, Arlee 44